Hakkımızda

Lithorium Mikroteknolojiler Sanayi ve Ticaret LTD ŞTİ. Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsünde 2017 yılında kurulmuş olup 2018 yılında Ankara Teknopark TGB yerleşkesinde araştırma geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir. Faaliyet amacımız; yarı iletken teknolojileri, ileri teknolojiler, elektronik, optik, LED, MEMS alanları için fotolitografi sistemleri tasarlamak ve üretmektedir bunun yanında özellikle yarı iletkenler olmak üzere bütün ölçüm ve karakterizasyon, otomasyon sistemlerini ihtiyaca uygun şekilde tasarlamak ve üretmektir. Sistemler, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda tasarlanmaktadır ve teknik servis, yedek parça temini ve tamir hizmeti ile satış sonrasında hizmet vermektedir. Firmamız; mikrofabrikasyon ekipmanları ve Yarı iletken fabrikasyon süreçleri konusunda, tecrübeye sahip ekibimizce danışmanlık hizmeti vermektedir.

Şirketin temel prensibi, ileri teknoloji ürünlerinin Türkiye’de üretilmesi ve bu alt yapıların ülkemize kazandırılmasıdır.

Vizyonumuz:

İleri teknolojiler alanında sürekli gelişen ve değişen ürünleri yakından takip ederek; müşterilerimize çözüm önerileri sunmaktır. Yüksek teknolojiye sahip ürün çeşidini ve markanın pazar alanını genişleterek, ülkemizin dışa bağımlılığını en aza indirmektir. Yurt içinde ve dışında tercih edilen, değişime öncülük eden uluslararası bir şirket olmaktır.

Misyonumuz:

İleri teknolojiler alanında Türkiye’ de başarı sağlayan ve bu başarıyı sürdürebilen, geliştirebilen bir arge şirketi olabilmek. Teknolojide yaşanan gelişmeler hızlı ve etkin bir şekilde izlenerek hem bilime hemde müşterilerimize kattığımız değeri sürekli arttımak ve bununla birlikte en üst düzeyde ürün, hizmet ve servis kalitesini yakalayabilmektir.

Objective

Equorum adiumento pernicium graciliumque camelorum per diversa se raptantes, in tranquillis vel turbidis rebus: nec eorum quisquam aliquando stivam adprehendit vel a

Client

MERICO INTERNATIONAL LTD

Date

29 April 2015

Çalışmalarımız

1

Foto Litografi

Sistemleri

View more
2

Fotoresist Spinner

Förkay

View more
3

Mikro Fabrikasyon

Fotodedektör, QCL, HEMT

View more
4

Aygıt Tasarım

Simülasyonları

View more

Hizmetler

Proje Danışmanlığı:

Lithorium Mikroteknolojiler Sanayi ve Ticaret LTD ŞTİ. ileri teknolojiler ve yarı iletken fabrikasyon süreçleri ile ilgili danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Simülasyon Danışmanlığı:

* Labview

* Silvaco Atlas (Semicon)

* Silvaco Athena (Process)

* Lumerical

* COMSOL

* Solidworks